Fitness

Lidé, kteří pravidelně cvičí, můžou utrpět akutní zranění či zranění z přetížení. Tato zranění, čítající svalová a šlachová poranění, se většinou týkají kolen a ramen.

Zranění z přetížení lze často rozeznat bez lékařské pomoci. Ranní ztuhlost svalů a obtěžující bolest po těžkém tréninku jsou první signály přetížení svalů nebo šlach. Tato bolest se zhorší v případě zmáčknutí svalu. Pokud tuto bolest cítíte, přestaňte s tréninkem. Bolest, která zmizí při zahřátí svalu, se bohužel většinou znovu objeví po jeho vychladnutí a ještě ve větší intenzitě. Eventuálně může být bolest ještě větší, že nebudete schopni trénovat. Důvodem těchto zranění může být špatná technika cvičení nebo špatně strukturovaný trénink. Ve většině posiloven jsou k dispozici trenéři či fyzioterapeuti, kteří vám mohou poradit v případě problému nebo - ještě lépe – poradit, jak těmto problémům předejít.

Zápěstí
Přetížení nebo tendinopatie jedné ze šlach okolo zápěstí je velmi běžný problém.  Svalová disbalance v okolí zápěstí při opakovaném cvičení může být příčinou bolestivosti či způsobit šlachové poranění.

Bandáž zápěstí PushSports pomáhá zastabilizovat zápěstí preventivně nebo dát poškozeným tkáním možnost se uzdravit. Bandáž může být také nošena mimo trénink, k rychlému zahnání následků. Je moudré dát na radu zkušeného trenéra, co se týče techniky cvičení, a přemýšlet o zátěži a také o počtu opakování.

Koleno
Opakovaný dřep a natahování nohou jsou cviky, správná technika těchto cviků je velmi důležitá! Přetížení v oblasti kolena často bývá důsledkem špatné techniky provádění cvičení. Dalším problémem, velmi často těžce rozpoznatelným, může být podráždění kloubní chrupavky v oblasti čéšky. Správně lokalizovat zdroj bolesti v kolenním kloubu není vždy snadné. Tato bolest se většinou objevuje během tréninku nebo po něm. Správná diagnóza může být, v případě otoku či bolestivosti, určena sportovním nebo jiným odborným lékařem. Na základě diagnózy pak mohou být přijata správná opatření, vedoucí k zahojení a předejití opakování zranění. Přemýšlejte o správné technice, váze zátěží, počtu opakování a dostatečném opakování. Kolenní bandáž PushSports vám spolehlivě pomůže v prevenci vzniku i při léčbě těchto poranění.

4hlavý sval stehenní
Úpon 4hlavého svalu stehenního pod kolenem může způsobovat problémy kvůli jeho přetížení. Tento problém se často vyskytuje mezi mladými sportovci v období rychlého růstu. Obecně nejprve dochází k růstu kostí, který je následován měkkými tkáněmi (svaly a šlachy). Mnoho mladých sportovců a sportovkyň se začíná sportu věnovat intenzivněji, především v období růstu. Výsledkem pak může být namožení tohoto úponu, který ještě není dostatečně připraveno udržet tak velkou námahu. Bolest je obvykle cítit v oblasti pod kolenní čéškou. Patellární páska PushSports může ulevit od bolesti a pomoci při návratu do tréninkového procesu. Správná technika dřepu je také velmi důležitá a je možné díky ní předcházet zvětšování nebo opakování se tohoto typu zranění.

    Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
    nejpozději do 48 hodin.
      © Copyright 2017 - Jakékoliv užití obsahu stránek v četně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.