Zranění zápěstí

Zápěstí se skládá z kostí dolní části předloktí (radius a ulna) a osmi karpálních kostí uložených ve dvou řadách. Zásadní úlohu ve stabilitě zápěstí hrají vazy. Poranění zápěstí lze rozdělit do dvou skupin.

Akutní zranění se obvykle vyskytují v důsledku pádu nebo kolize s jiným hráčem nebo předmětem. Zranění je způsobeno nadměrným zatížením, kroucením, nárazem nebo ohybem zápěstí při dopadu.

Příznaky akutního poranění mohou být prudká bolest, otok, nepřirozený tvar a postavení zápěstí a snížená nebo nemožná pohyblivost.

Může dojít ke zlomenině některé z kostí, k poranění vazů a často ke komplexnímu poranění tvořeného kombinací kostního a měkkotkáňového poranění.  V závislosti na typu a závažnosti poranění se stanovuje způsob a doba léčby od konzervativní až po operační léčbu.

V průběhu léčby je klid a znehybnění zápěstí součástí léčby. Jako prevence opakovaného poranění či jako podpora pro návrat do aktivního života mohou být bandáže zápěstí řady PushSports účinným pomocníkem.

Chronická bolest zápěstí může být způsobena dlouhodobým přetěžováním zápěstí, špatnou technikou (např. úderu v tenisu), ale také nevhodným sportovním náčiním.

Klid a/nebo stabilizace zápěstí pomocí některé z bandáží programu PushSports může být účinnou léčbou. Pokud bolest dlouhodobě neustupuje, navštivte odborného lékaře a nechte si zápěstí vyšetřit.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
nejpozději do 48 hodin.
© Copyright 2017 - Jakékoliv užití obsahu stránek v četně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.