Golf

Nemalé procento hráčů golfu nemá žádnou předchozí zkušenost s jinými sportovními výkony. Přestože stále více a více mladých lidí začíná hrát golf, průměrný věk hráčů je stále vysoký. Dodnes není k dispozici přesný počet zranění, která se stala při golfu. Je to především důsledkem malého počtu a menší závažnosti těchto zranění.

Při 18jamkové hře můžete snadno nachodit 5-6 km během 3,5 až 5 hodin, což může být pro někoho značná námaha. Další častá příčina zranění bývá špatná technika odpalu. Mezi stabilními golfisty bývají další příčiny přetrénování nebo vysoký věk. Nejčastější zranění mezi golfisty bývá poranění zad, následován golfovým loktem, ramenem a poraněním zápěstí. Může se také objevit zranění kolena, kotníku a boku.

Golfový loket
Golfový loket, odborně nazýván epicondylitis medialis, je zánět nebo podráždění šlachového úponu na vnitřní straně loketního kloubu. Golfový loket je většinou výsledek přetížení flexorů zápěstí a způsobuje bolest v této oblasti. Používáním loketní bandáže - epi pásky PushSports můžete snížit bolestivost. Toto zranění je způsobeno špatnou technikou odpalu. Rada nebo trénink od profesionálního trenéra jsou v případě těchto problémů doporučovány.

Zápěstí
Přetížení nebo tendinopatie jedné ze šlach okolo zápěstí je velmi časté jak na dominantní, tak nedominantní straně. Pokud svaly v oblasti zápěstí poskytují nedostatečnou stabilitu v momentě trefování míčku, šlachy mohou být chronicky bolestivé jejich přetížením. Dále může dojít ke zranění zápěstí v případě úderu holí do země. Používání bandáže zápěstí PushSports může pomoci zastabilizovat zápěstí a dát zraněnému místu klid pro zahojení. Bandáž může být také nošena mimo sport, v době hojení ihned po zranění.

Záda
Není možné přesně rozpoznat poranění zad způsobené golfem. Problémy zad způsobené hraním golfu jsou totiž důsledkem několika faktorů jako například délkou 1 kola v golfu, nošení těžkého golfového bagu nebo tlačením vozíku, trefování míčku poměrně dlouhou holí či chození na velké vzdálenosti po neupraveném povrchu. Doporučené preventivní opatření jsou nošení kvalitní golfové obuvi, používání správné techniky a zajištění toho správného vybavení.

Koleno a boky
Poranění kolena a boků způsobené hraním golfu jsou často důsledkem jejich přetížení. To je často způsobené horší kondicí vzhledem k věku v kombinaci s nachozenou vzdáleností na neupraveném povrchu. Kvalitní obuv a správná doba odpočinku po každé hře golfu může předejít těmto problémům. Jako účinnou podporu kolena je také možné použít kolenní bandáž PushSports.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
nejpozději do 48 hodin.
© Copyright 2017 - Jakékoliv užití obsahu stránek v četně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.