Zranění lokte

Loketní kloub tvoří shora kost pažní (humerus), zespodu kosti vřetenní (radius) a loketní (ulna). Akutní zranění je zpravidla způsobeno pádem nebo kolizí s předmětem či jiným hráčem. Může jít o závažná poranění kostí - zlomeniny, poranění měkkotkáňová - natržení či přetržení vazů či jejich kombinaci. Prudká bolest, otok a nemožný či silně bolestivý pohyb jsou příznaky vyžadující lékařské ošetření a stanovení přesné diagnózy a na ní závisejícího způsobu léčby.

Lehčí poranění lokte nejčastěji pramení z jeho přetížení.  Svalová nerovnováha, špatná technika, například úderu při tenise, nebo opotřebované či zastaralé vybavení mohou vést k chronickým bolestem v oblasti lokte, jako jsou "tenisový" či "oštěpařský (nyní častěji golfový)" loket.

Včasné použití loketní bandáže - "Epi pásky" z řady PushSports může pomoci od prvních příznaků bolesti. Při vzniku akutního zánětu vyžaduje léčba klid, vhodnou rehabilitaci vedoucí k uvolnění svalových skupin v oblasti a téměř vždy jde o dlouhodobou záležitost. Důležité tedy je příznaky - bolest nepodceňovat a včas zareagovat.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
nejpozději do 48 hodin.
© Copyright 2017 - Jakékoliv užití obsahu stránek v četně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.