Lyžování

Ke zranění z lyžování dochází většinou v důsledku pádu a poslední dobou stále častěji kolize s jinými lyžaři. Hlavními faktory ovlivňující riziko zranění jsou například: počasí, kvalita sjezdovky, chování ostatních lyžařů, unavenost, konzumace alkoholu či přeceňování našich vlastních schopností. Mezi častá zranění patří poranění palce, přetržené či natržené vazy v koleni, zlomenina nohy či také poranění kotníku a ramena. K vážným úrazům pak patří poranění páteře a hlavy.

Kotník
Od té doby, co byly vynalezeny tvrdé a vysoké lyžařské boty, počet poranění kotníku při lyžování značně klesl. Přesto se vymknutý či podvrtnutý kotník na sjezdovkách stále objevuje. Stabilizovat kotník pomůže v případě potřeby vhodná bandáž kotníku řady PushSports.

Koleno
Kolenní kloub je velmi citlivý na zranění. Může být poškozen například nepřirozeným vytočením kolena v zátěži či po nárazu, kdy může dojít k poškození vazů a menisku. Poranění menisku způsobuje otoky kolena a může omezovat jeho ohyb a natažení. Zranění křížového vazu často způsobuje krvácení nebo tvorbu tekutiny uvnitř kolena. Koleno poté natéká, je teplé, citlivé či bolestivé, není dobře pohyblivé a je nestabilní. Někdy bývají křížové vazy a meniskus poškozeny současně. Pokud je podezření na poškození křížového vazu, je nutné, aby byla určena správná diagnóza sportovním lékařem, traumatologem nebo ortopedem. Během léčby, rehabilitace a po jejím dokončení je vhodné chránit koleno při sportování kolenní bandáží PushSports. Správnou prevencí může také být kvalitní příprava, dobře nastavené vázání a rozumné odhadnutí našich vlastních limitů.

Palec
Akutní poranění palce bývá obvykle při lyžování způsobeno pádem, kdy palec je zaklíněn o hůlku a dochází k jeho ohnutí dozadu, kdy dojde k poškození měkkých tkání kloubu, nejčastěji mezi článkem prstu a záprstní kůstkou. Hlavními příznaky jsou: akutní bolest, otok a snížená ohebnost palce. U menších poranění většinou tyto problémy odezní samovolně, v případě závažného poranění a přetrvávajících potíží vyhledejte pomoc odborného lékaře. Během léčby, rehabilitace a jako prevence po návratu ke sportu je vhodným pomocníkem bandáž palce z řady PushSports. Konstrukce bandáže zajišťuje ochranu před opakovaným poraněním a přitom nechává palec volný. Bandáž palce Push Sport je ideálním řešením pro podporu a ochranu poraněného palce, čímž můžeme předejít opakování zranění.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
nejpozději do 48 hodin.
© Copyright 2017 - Jakékoliv užití obsahu stránek v četně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.