Zranění palce

Palec má ve struktuře ruky speciální funkci - umožňuje úchop. Ostatně přesun palce na horní končetině do opozice (protilehlé polohy) znamenal v evolučním vývoji člověka opravdový zlom a umožnil mu, na rozdíl od ostatních živočichů, uchopit a používat nástroje. Nejinak tomu je i ve sportu. Při míčových sportech, při chytání a házení, při ovládání sportovního náčiní a vybavení.  

Palec má jen dva články, zatímco ostatní prsty mají tři, které jsou kvůli tvaru ruky v porovnání s články palce užší.

Palec je, i díky své pozici, vystaven značnému riziku zranění, zvláště při míčových sportech a lyžování.

Akutní zranění je zpravidla způsobeno v důsledku pádu či kolize s jiným hráčem nebo míčem. Zranění může být také způsobeno přílišným ohnutím. Nejčastější zranění jsou poranění šlach a vazů kolem kloubů palce a záprstí či zápěstí, může dojít i ke zlomenině článku palce. U vážných poranění se může jednat o komplexní poranění jak měkkých tkání, tak kostí v oblasti.

Neopominutelnou příčinnou chronické bolesti pace je arthróza kořenového kloubu palce (Rhizartróza), dle četnosti výskytu jedna z nejčastějších artróz lidského těla. Účinnou úlevu od bolesti vám v tomto případě může přinést PUSH Ortho CMC - ortéza palce.

Závažná poranění palce vyžadují vždy vyšetření odborným lékařem a mnohdy se nevyhneme chirurgickému řešení. Následně k doléčení a jako prevence opakovaného zranění po návratu ke sportovním aktivitám můžete svůj palec chránit pomocí bandáže palce z programu PushSports.

Lehčí poranění - bolestivost palce vyžadují zejména klid, stabilizaci a v některých případech dočasnou imobilizaci palce. Bandáž palce PushSports bude vaším pomocníkem při návratu k oblíbeným aktivitám.  

    Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
    nejpozději do 48 hodin.
      © Copyright 2017 - Jakékoliv užití obsahu stránek v četně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.